top of page

VÝUKOVÉ PROGRAMY 

Věříme, že vzdělání a následné činy vedou ke změně. Proto chceme informovat o světě módy i ty nejmladší. Nabízíme vzdělávací interaktivní programy pro žáky od mateřské přes základní až po střední školy. Téma módy se týká každého z nás, každý z nás ráno vstane, otevře skříň a obleče se a odchází do práce nebo do školy. Ale víme, co si na sebe oblékáme? Víme, kde a jak bylo naše oblečení vyrobeno? Víme co vše se muselo stát před tím než jsme si koupili ty super nové džíny?

My vám a vašim žákům pomůžeme najít odpověď na všechny tyto otázky!  

Snímek obrazovky (119).png

Každý z programů je zakončen kreativní dílnou, při které si žáci zažijí práci s odapdovým textilním materiálem a vyzkoušejí si šití jehlou nebo na stroji. Detaily k podmínkám realizace najdete níže na stránce.

MATEŘSKÉ ŠKOLY 

JAK KRTEČEK KE KVALITNÍM KALHOTKÁM PŘIŠEL 

Pro program do mateřských škol jsme si přizvali na pomoc Krtečka, ten moc dobře ví, jak vyrobit nové kalhotky. Krteček nám ukáže z jakých materiálů můžeme oblečení vyrobit, vydá se také na cestu, do míst, kde se většina oblečení produkuje a zjistí, jak se dnes oblečení vyrábí.


Časová dotace: 60 min
Cena/žák: 120 Kč 

Mateřské školy

1. STUPEŇ ZÁKLADNÍ ŠKOLY

PROČ ŽÍŽALY BOLÍ BŘÍŠKO 

Na světě je spousta odpadků. Ty se dostávají do vody, v malých částicích do vzduchu a také do půdy. S přírodním odpadem si žížaly mohou poradit, ale co s tím ostatním? Z toho je bolí bříško. Na příkladu kompostování si ukážeme rozdíl mezi přírodními a umělými materiály a jejich cykly. 

 

Časová dotace: 2 hodiny 

Cena/žák:  120 Kč 

1. stupeň

2. STUPEŇ ZÁKLADNÍ ŠKOLY

VÝZVY SOUČASNÉHO MÓDNÍHO PRŮMYSLU  

Žáci se dozví jak funguje dnešní módní průmysl a jaké jsou jeho výzvy v oblasti environmentální, sociální i ekonomické oblasti a jaká řešení může aplikovat každý z nás do života. 

 

Časová dotace: 3 hodiny 

Cena/žák:  180 Kč

FAST FASHION VERSUS SLOW FASHION 

 

Jaký je rozdíl mezi fast fashion a slow fashion? Co si pod těmito pojmy vlastně představit? 
 

Časová dotace: 3 hodiny 

Cena/žák:  180 Kč 

2. stupeň

SŠ A GYMNÁZIA 

GREENWASHING V MÓDNÍM PRŮMYSLU 

Žáci na střední škole si již nakupují oblečení sami a jsou proto terčem marketingu velkých módních značek, ty ale ve svých praktikách využívají greenwashingu. Co to greenwashing je a jak funguje se žáci dozví v průběhu našeho programu. 

 

Časová dotace: 3 hodiny 

Cena/žák:  180 Kč

CIRKULÁRNÍ EKONOMIKA NA PŘÍKLADU MÓDY 

 

Cirkulární ekonomika je více a více využívaný termín a ten se objevil i v názvu našeho Centra. Ale co to v praxi znamená? Součástí tohoto programu bude představení současného lineárního modelu ekonomiky a modelu cirkulárního na příkladu módy. 
 

Časová dotace: 3 hodiny 

Cena/žák:  180 Kč 

Podmínky realizace programu

Místo realizace: 

Programy budou realizovány v Centru cirkulární módy, U Oblouku 501/10, Ostrava Poruba. Po individuální domluvě je možné program realizovat i na vaši škole. V takovém případě se cena programu navýší o cestovné pro lektora. Program může být také ochuzen o kreativní dílnu, jelikož při cestování nemůžeme mít všechny potřebné pomůcky u sebe. 

 

Minimální a maximální počty žáků na programu:

Minimální počet žáků jsme si stanovili na 12 platících žáků. Co to v praxi znamená? Při realizaci programu může být reálně menší počet žáků, ale budeme vyžadovat platbu nejméně za 12 žáků, jelikož máme fixní náklady, které musíme platit při jakémkoliv počtu žáků. 

 

Příklad: Mám třídu 15 žáků, objednám si program Krtek na příští týden ale do příštího týdne mi 4 žáci onemocní a přijedu jen s 11 žáky. Program bude realizován ale cena programu bude počítána 12 x 150 Kč. Budu tedy platit 1 800 korun za celý program. 


Maximální počet žáků je 20 vzhledem k velikosti naši workshopové místnosti a k aktivitám programu. 

Podmínky realizace
bottom of page